Runt knutenfredag 23 oktober 2026 · v. 43

Konserter i Östra Göinge

Konserter och spelningar i Östra Göinge – livemusik, körer, orkestrar och kyrkokonserter med datum, tider och plats, direkt från arrangörerna. Om Runt knuten

Östra Göinge

Dela
FacebookE-post

Lördag 31 oktober

v. 44
18.00–01.00
Smen´s Baglomma
Glimåkra Folkets Park Gökottevägen 1 Glimåkra · Östra Göinge · GlimåkraGlimåkra
Konsert

Onsdag 11 november

v. 46
19.00–20.00
Konsert - Vindla String Quartet
Kulturhuset Vita skolan i Broby · Östra Göinge · BrobyBroby
Konsert

Lördag 21 november

v. 47
14.00–16.00
Funkisallsång på Café Kom in
Café Kom in Brobygatan 9 Knislinge · Östra Göinge · KnislingeKnislinge
Konsert · Allsång

Lördag 12 december

v. 50
18.00–19.30
Adventskonsert
Glimåkra kyrka · Östra Göinge · GlimåkraGlimåkra
Konsert · Jul · Kyrka

Fredag 9 juli 2027

v. 27
14.30dag 1 av 4, 9–12 jul 2027
Time to rock festival
Knislinge rock city · Östra Göinge · KnislingeKnislinge
Rock · Konsert · Festival

Lördag 10 juli 2027

v. 27
Pågår 14.30–23.30dag 2 av 4, 9–12 jul 2027
Time to rock festival
Knislinge rock city · Östra Göinge · KnislingeKnislinge
Rock · Konsert · Festival

Söndag 11 juli 2027

v. 27
Pågår 14.30–23.30dag 3 av 4, 9–12 jul 2027
Time to rock festival
Knislinge rock city · Östra Göinge · KnislingeKnislinge
Rock · Konsert · Festival

Måndag 12 juli 2027

v. 28
Pågår 14.30–23.30sista dagen
Time to rock festival
Knislinge rock city · Östra Göinge · KnislingeKnislinge
Rock · Konsert · Festival

Lördag 14 augusti 2027

v. 32
15.15–20.00
Musik vid Immeln
Immelns hamn · Östra Göinge · ImmelnImmeln
Konsert